Skip to content
20/8/2018

Na náboru v Klenčí pod Čerchovem si děti mohly vyzkoušet 8 sportovních stanovišť

​Dne 4. května 2018 proběhla na fotbalovém hřišti TJ Spartak První chodská Klenčí pod Čerchovem akce pod názvem měsíc náborů, která je uskutečňována pod záštitou Fotbalové asociace ČR.

Akce se zúčastnily 1 a 2. třídy základních škol Klenčí pod Čerchovem, Chodova, Postřekova, Poběžovic a mateřské školy z Klenčí a Postřekova, pro které byl zajištěn svoz autobusem až na místo konání akce. Za FAČR se akce zúčastnil Mgr. Pavel Hudeček, z regionálního deníku (Domažlický deník) se akce zúčastnil p. Robert Babor. Dále se akce zúčastnil sekretář domažlického fotbalového svazu p. Peter Sádovský a šéftrenér mládeže Jiskry Domažlice p. Václav Sladký.

Celkem si během pátečního dopoledne přišlo zasportovat 154 dětí, které si mohly vyzkoušet fotbalové a jiné dovednosti. Pro děti jsme připravili celkem 8 sportovních stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet běžecké dráhy, slalomy s míčem, jízdu na koloběžkách, hru na honěnou s fotbalovým míčem, střelbu na fotbalovou bránu a spoustu dalších disciplín, ale hlavně si mohly dát svůj první gól. Všechny děti byly moc šikovné, a proto byli odměněni. Viděli jsme několik fotbalových nadějí, u kterých je možné, že se k nám připojí a budou i nadále rozvíjet svoje fotbalové dovednosti v některém z fotbalových oddílů v našem regionu. Na akci rovněž přišlo několik kladných ohlasů ze strany zúčastněných škol a školek.