Skip to content
20/8/2018

Nábor v klubu FK Ústí nad Labem byl prioritně zaměřen na dívky

První náborová akce v Ústeckém KFS v rámci projektu „Měsíc náborů květen 2018“ a „Můj první gól“ se uskutečnila ve sportovním areálu ZŠ Rabasova v Ústí nad Labem.

Nábor organizoval spolek FK Ústí nad Labem-ženy a proto byl prioritně zaměřen na dívky. Tento klub byl založen teprve v roce 2007 a tak klub v červnu loňského roku oslavil 10. narozeniny.

Zakladatelem klubu byl pan Radim Jankovský starší, který je v současné době také předsedou a duší veškerého dění v klubu. Jemu asistoval trenér týmu žen Milan Seidl. Klub má ještě v činnosti tým juniorek. Právě ženy a juniorky klubu se výraznou měrou podíleli na organizaci jednotlivých sportovních disciplín, které se odehrávaly na 12 stanovištích. Jim vydatně pomáhali žáci kategorie U15 a U14 FK Ústí nad Labem, kteří chodí na sportovní školu Rabasova, kde mají fotbalové třídy. Zde by do budoucna chtěli funkcionáři ženského klubu umístit také děvčata, která se budou věnovat fotbalu. Jejich prioritním cílem je nyní založit dvě družstva dívčích přípravek. Pevně věří, že jim k tomu náborová akce vydatně pomůže.

Na sportování dětí se aspoň chvilku přišel podívat náměstek primátora města Ústí nad Labem MUDr. Jiří Madár. Děti přišel, v jejich sportovním zápolení, povzbudit předseda OFS ing. Josef Zitko a také sekretář OFS Ústí nad Labem a ředitel ZŠ Rabasova v jedné osobě Mgr. Michal Kapoun. Za oddělení žen FAČR se akce zúčastnil projektový manažer Mgr. Jakub Tomek.

Ženy a juniorky ženského klubu FK Ústí nL společně se svými trenéry a grassroots trenérem mládeže Ústeckého KFS Janem Štefkem pak dětem na závěr vydařeného sportovního dopoledne předali upomínkové předměty a sladkosti, ovšem malí sportovci se nejvíce radovali z obdržených medailí.