Skip to content
21/8/2018

Téměř dvě stovky dětí si zasportovaly v na náboru v Lovosicích

Ve čtvrtek 24. 5. 2018 se na fotbalovém stadionu FK ASK Lovosice uskutečnila Náborová akce za podpory FAČR v rámci projektu „Měsíc náborů - květen 2018“ a „Můj první gól“.

Účastníky akce přivítali za fotbalový klub předseda Lukáš Bortlík a za FAČR Jan Štefko, Grassroots trenér mládeže pro Ústecký kraj. Projekt osobně přišel podpořit a děti ve sportování povzbudit zástupce města Ing. Vladimír Hieke, který je členem rady a zastupitelstva.

Na zdárné organizaci a průběhu akce se podílelo 25 členů fotbalového klubu ASK Lovosice, včetně hráčů A mužstva hrajícího I.A třídu Ústeckého kraje. Náborové akce se zúčastnily děti z mateřských a základních škol z Lovosic v celkovém počtu 180 dětí. Připraveno bylo celkem 11 stanovišť se zaměřením na všeobecný pohyb i fotbalové dovednosti s cílem přivést děti ke sportu nebo je třeba navést k různým pohybovým aktivitám a tudíž u nich vybudovat základy zdravého životního stylu. Během celé akce byl pro účastníky zabezpečen pitný režim a po skončení si každé dítě odneslo odměnu v podobě medailí, náramků, sladkostí a dalších dárkových předmětů. Šťastné děti s úsměvem na tváři byla ta nejlepší odměna pro organizátory a patrony velice vydařené akce, které přálo i počasí. Spokojené byly také učitelky dětí, které projevily zájem, aby se podobné akce ve městě pro děti opakovaly.