Skip to content

#mujprvnigol

Nejaktuálnější zprávy z projektu Můj první gól. Vyfiltrujte si zprávy podle kanálu, nebo se podívejte na všechny najednou.

Strava fotbalistů přináší rodičům a malým fotbalovým nadějím osvětu o správné výživě. Ta má totiž výrazný vliv nejen na sportovní výkony, ale i na fotbalistův každodenní život.

Projekt Fotbalové Asociace České republiky si klade za cíl přispět ke zvýšení povědomí o důležitosti správně nastavené výživy dětí s důrazem na začínající fotbalisty a fotbalistky.

Vzdělávací videa jsou určena dětem i rodičům, protože právě oni vytvářejí první a zároveň dlouhodobé stravovací návyky svých ratolestí.

Více na http://mujprvnigol.cz/strava-fotbalistu .

Strava fotbalistů přináší rodičům a malým fotbalovým nadějím osvětu o správné výživě. Ta má totiž výrazný vliv nejen na sportovní výkony, ale i na fotbalistův každodenní život.

Projekt Fotbalové Asociace České republiky si klade za cíl přispět ke zvýšení povědomí o důležitosti správně nastavené výživy dětí s důrazem na začínající fotbalisty a fotbalistky.

Vzdělávací videa jsou určena dětem i rodičům, protože právě oni vytvářejí první a zároveň dlouhodobé stravovací návyky svých ratolestí.

Více na http://mujprvnigol.cz/strava-fotbalistu .

Sestřih z natáčení seminářů Školy v pohybu v Praze a Jihlavě.

Český národní tým dovedl k jednomu z největších úspěchů v historii, když se podepsal pod stříbrnou medaili z EURO 1996 v Anglii. Dušan Uhrin starší obětoval fotbalu hodně, milovaný sport byl a stále je u něj vždy na prvním místě.

Reportáž z jednoho ze seminářů Školy v pohybu, který se uskutečnil 28. listopadu 2018 na pražské ZŠ Květnového vítězství.

Člen rodinného klanu Hašků se postupem času stal jedním z hlavních pilířů sestavy Bohemians. V medailonku například vzpomíná na svoji premiérovou ligovou trefu do sítě Plzně, kterou navíc vstřelil pro něj netradičně pravou nohou ⚽️🎥

František Straka vzpomíná na své hráčské a trenérské působení. I když během své kariéry vystřídal mnoho klubů, k srdci mu podle očekávání nejvíce přirostla jeho milovaná Sparta ❤️

"Fotbal je moje práce, která mě baví a v které vidím velký smysl. Hlavně mě na tom baví to, že zajímá tolik lidí," říká obránce Dukly Jakub Podaný ⚽💪

Martin Frýdek má fotbal v genech. Ve Spartě prošel všemi mládežnickými kategoriemi, áčkem i béčkem. A v čem je podle svých slov lepší než jeho táta? 👀

Neodmyslitelně je spjatý s ostravským Baníkem, za Duklu si zahrál proti Manchesteru United a dařilo se mu i pod Alpami. Fotbalový život Václava Daňka byl bohatý, a jak sám říká, je tomuto sportu vděčný za to, že žije, jak žije.

Tak probíhal zářijový Měsíc náborů v jičínských Robousech.

Byl neodmyslitelným pilířem záložní řady jednoho z nejslavnějších období české reprezentace. Pod taktovkou Karla Brücknera dosáhl na bronzovou medaili z EURO 2004. Válel také šest let za Ajax a s Norimberkem získal německý pohár. Při zpětném ohledu je Tomáš Galásek hrdý, na co ve fotbale dosáhl a co dokázal.

Tomáš Hunal toho během své kariéry zažil mnoho a jak sám říká, nejdůležitější byla jeho chuť do fotbalu ❤️⚽️

„Nejvíc mě bavilo to, jak tam skáčeš... a ještě mě pak bavilo hrát ten fotbal.“ 😍

👀 Mrkni na reportáž z Měsíce náborů v Ostrově 📺

Marek Trval se nesmazatelně zapsal do historie poháru, když v jeho prvním ročníku po rozdělení Československa vstřelil Spartě dva góly a přispěl k velkému úspěchu Viktorie Žižkov. Paradoxem je, že Sparta byla jeho předchozím zaměstnavatelem a zahrál si s ní i Champions League. Jak na svá léta v kopačkách vzpomíná?

Další ze zářijových náborů se konal v Rychnově nad Kněžnou a takhle ho viděly naše kamery.

Ve středu 19. září jsme zavítali na Měsíc náborů pořádaný klubem FK Pšovka Mělník. Reportáž z celé akce najdete v tomto videu.

Je mu 37, ale v nejvyšší soutěži vyměnil jen dresy trojice klubů. Teď už je Josef Jindřišek téměř 10 let věrný vršovickým Bohemians 💚

Učitelky a učitelé, chcete zvýšit úroveň pohybových dovedností dětí během školní tělesné výchovy a pohybových kroužků?

Škola v pohybu je projekt zaměřený na podporu pohybových aktivit v mateřských a základních školách. Fotbalová asociace České republiky nabízí návštěvy trenérů mládeže, kteří mohou inspirovat pedagogy novými prvky se zaměřením na všeobecnou pohybovou průpravu a organizací hodin.

Pro kluby z neprofesionálních soutěží byl na začátku srpna spuštěn licenční systém, který na základě objektivních kritérií hodnotí fungování klubu příslušným stupněm kvality od nejnižší grassroots úrovně, přes bronzovou, stříbrnou, až po nejvyšší zlatou úroveň.

Celý systém je navázán na nový pilíř projektu Můj první gól – Fotbalové kluby. Ty, které mají v systému nadprůměrné hodnocení vám budeme od září představovat.

Představte si, že vám je 20 let, v italské Serii A máte jako zahraniční talent odehraných pár desítek minut a jedete na Juventus. Jste v základu a proti vám nastupují třeba Mario Mandžukič či Paulo Dybala. A taky Gianluigi Buffon, brankářská ikona, které vstřelíte svůj první ligový gól na Apeninském poloostrově. Přesně to zažil Jakub Jankto, který se o své pocity nejen z premiérové trefy v Serii A podělil v medailonku Můj první gól.

Tomáš Touha sice fotbal na profesionální úrovni nikdy nehrál, ale má k němu hodně blízko – ať už s kamerou, nebo jako fanoušek. Z fotbalu si taky do života přenesl několik poznatků včetně toho, že bez píle člověk ničeho nedosáhne.

Reprezentační gólman Tomáš Koubek to chtěl po prvním tréninku v Hradci Králové zabalit. Od té doby už uplynula spousta let. Koubek prošel Spartou, Libercem a teď chytá Ligue 1 za Stade Rennais. Do Francie se s rodinou vydal i proto, aby poznal novou kulturu a naučil se jazyk. Sám věří, že ani tady jeho cesta ještě nekončí.

Kateřina Svitková je odchovankyní plzeňského fotbalu, kde začínala hrát nejdříve v týmu s chlapci. Postupem času si ji vyhlédla pražská Slavia, kde nyní zažívá velmi úspěšné období své kariéry. Za rok 2015 se stala držitelkou ocenění Fotbalistka roku a přidává k tomu i úspěchy týmové. A to jak na reprezentační, tak i klubové úrovni.

Mezi českými herci je řada milovníků fotbalu. Patří mezi ně i David Suchařípa, který je sice velkým sparťanem, ale první fotbalové krůčky dělal na Slavii, protože pochází z Vršovic. Kromě Letenských drží palce také Realu Madrid.

Mladým českým fotbalistům bývá mnohdy vyčítáno, že se bez výrazných zkušeností z domácí soutěže bezhlavě vydávají do zahraničních klubů. Tuhle cestu si vybral i bývalý útočník pražských celků Sparty a Bohemians Patrik Schick a dnes svého kroku coby útočník římského AS nelituje.

Fotbal mění životy. Nejinak tomu bylo i u Lumíra Mistra, bývalého záložníka pražské Sparty, který si na Letné sáhl na jeden československý a čtyři české tituly. Díky působení ve Spartě si zahrál i Champions League proti katalánské Barceloně či skotskému Glasgow Rangers a poznal, jak se žije v jiných zemích.

Patří mezi jablonecké ikony, na rozdíl od Davida Lafaty ale gólům vždy zabraňoval. Člen prestižního Klubu ligových brankářů Michal Špit se na poslední chvíli dočkal i vstupu do Klubu legend. Teď v Jablonci vychovává své nástupce.

Ve čtvrtek 24. května jsme zavítali na Měsíc náborů pořádaný klubem RMSK Cidlina Nový Bydžov. Reportáž z celé akce najdete v tomto videu.

Nábor se konal také na hřišti FK Slavoj Český Krumlov. Podívejte se, jak probíhal ⚽👍

Nábor v Dolních Měcholupech se pod taktovkou projektu #mujprvnigol obzvláště vydařil. Dorazily na něj přes 400 stovky dětí, které si užily báječné sportovní dopoledne.

Simona Necidová si oblíbila fotbal díky svému staršímu sourozenci Tomášovi. A ačkoli v dětství na pár let vyměnila nejpopulárnější týmový sport na světě za házenou, její sen zahrát si na stejném stadionu, kde nastupuje mužský tým Slavie, se jí splnil.